Strona głównaAktualności

Aktualności

15.01.2018

System aukcyjny po notyfikacji i cel OZE

Polska najprawdopodobniej nie osiągnie celu OZE do 2020 roku w sektorze ciepłownictwa i transportowym. Polska nie jest w tej sprawie osamotniona, przed podobnym problemem stoją również inne kraje członkowskie, w tym Niemcy. W związku z tym, Komisja Europejska zgodziły się na pewne ustępstwa. Nie dotyczą one jednak sektora elektroenergetycznego. W sektorze tym prawie wszystkie kraje spełniają swoje indywidualne cele. Warunkiem notyfikacji nowego systemu wsparcia aukcyjnego przez Komisję Europejską jest to, że Polska przynajmniej zakontraktuje odpowiednią wielkość produkcji energii elektrycznej ze źródeł OZE do 2020 roku.

więcej
14.12.2017

Chińska firma wybuduje w Polsce 55 farm fotowoltaicznych

Kancelarie Solivan i WFW doradzały przy finansowaniu portfela projektów fotowoltaicznych 55 MW w Polsce, to pierwszy tak duży projekt finansowania w ramach nowego systemu wsparcia aukcyjnego w Europie Środkowo-Wschodniej.

więcej
11.12.2017

Pracy w OZE nie zabraknie

Praca będzie w najbliższych latach w sektorze fotowoltaiki, pomp ciepła, geotermii i przy produkcji turbin wiatrowych lądowych i morskich. Szansą zawodową dla górników mogłoby być przekształcanie byłych kopalń w elektrownie pompowo-szczytowe - mówi Christian Schnell, wiceprezes ZPP Sektora Energii.

więcej
20.11.2017

Dr Christian Schnell: rynek mocy nie będzie wszechmogący

Jeśli chodzi o nowe elektrownie węglowe to według obecnych regulacji, które są jeszcze dyskutowane na poziomie unijnym, dostają one wsparcie z rynku mocy do 2034 roku, a jeśli chodzi o istniejące elektrownie węglowe to do 2027 roku – informuje dr Christian Schnell, wiceprezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Sektora Energii.

więcej
05.11.2017

SCHNELL: PAKIET ZIMOWY? KONKLUZJE BAT TO PRAWDZIWA REWOLUCJA DLA ENERGETYKI W POLSCE

Polityka Unii Europejskiej w celu trwałego ograniczania emisji zanieczyszczeń i przechodzeniu na gospodarkę nisko- i zeroemisyjną zmusza do znaczących zmian w miksie energetycznym już na początku następnej dekady tj. od września 2021 roku – z powodu ograniczeń emisji dwutlenku siarki, tlenku azotu, rtęci i pyłów na podstawie tzw. konkluzji BAT 2020, pisze dr Christian Schnell.

więcej
Używamy plików cookies (ciasteczek)Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się na umieszczenie ich w Twoim urządzeniu końcowym.
Nie pokazuj więcej