Strona głównaAktualności

Aktualności

21.10.2016

Dr Christian Schnell prelegentem na 5. Forum Biogazu

Podczas Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland 2016 Dr Christian Schnell, partner kancelarii Solivan, wziął udział w 5. Forum Biogazu

więcej
21.10.2016

Dr Christian Schnell prelegentem na 1. Międzynarodowym Kongresie: Magazynowanie Energii w Polsce

Dr Christian Schnell, partner kancelarii Solivan, wziął udział w 1. Międzynarodowym Kongresie: Magazynowanie Energii w Polsce, który odbył się podczas Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland 2016.

więcej
25.08.2016

Mecenas Bartosz Miszkurka wziął udział w programie „Deweloper Radzi”

Mecenas Bartosz Miszkurka wziął udział w kolejnym odcinku programu „Developer Radzi”, który jest praktycznym poradnikiem dla potencjalnych klientów, chcących zawrzeć umowę z deweloperem. W publikacji mecenas wskazuje na prawa wynikające z umowy deweloperskiej oraz radzi w jaki sposób można od niej odstąpić.

więcej
29.06.2016

Dyskusja na temat raportu „Jaka energia będzie napędzać polską gospodarkę?”

Dr Christian Schnell, partner kancelarii Solivan, wziął udział w dyskusji z Panem Andrzejem Piotrowskim, podsekretarz stanu w Ministerstwie Energii, oraz Panią Monika Morawiecka, Dyrektor Zarządzający Obszar Strategii i Współpracy Międzynarodowej w PGE, z okazji prezentowaniu raportu Instytutu Jagiellońskiego pt. „Jaka energia będzie napędzać polską gospodarkę?”. Raport przedstawia aktualną sytuację polskiego sektora energetycznego oraz wskazuje możliwości jego rozwoju.

więcej
17.05.2016

Solivan przygotował analizę stanu obecnego i prognozę wykonania celu OZE 2020

Polska jest już za półmetkiem realizacji zobowiązań wynikających z dyrektywy 2009/28/WE w sprawie promocji energii ze źródeł odnawialnych. Na koniec 2014 roku Polska osiągnęła poziom 11,45% udziału energii ze źródeł odnawialnych w perspektywie 15% w 2020 roku – zgodnie z Krajowym Planem Działań uzgodnionym z UE dokładnie 15,85%. Jednak osiągnięcie minimalnego 15-procentowego celu nie jest tak pewne jak mogłoby się wydawać. Już teraz branża energetyczna stawia pod wielkim znakiem zapytania możliwości rozwoju OZE w trzech rozliczanych przez Unię Europejską sektorach, tj. ciepłownictwie i chłodnictwie, elektroenergetyce i transporcie.

więcej
Używamy plików cookies (ciasteczek)Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się na umieszczenie ich w Twoim urządzeniu końcowym.
Nie pokazuj więcej