Strona głównaZespółAndrzej Wybranowski

Andrzej Wybranowski

  • Telefon: 22 209 55 00

  • Języki: Angielski

Andrzej Wybranowski od 2010 roku jest radcą prawnym przy OIRP w Warszawie. Ukończył studia podyplomowe na Politechnice Poznańskiej oraz w Szkole Głównej Handlowej, obydwa związane z procesem inwestycyjnym. Ponadto ukończył Szkołę Prawa Brytyjskiego i Europejskiego  organizowaną przez Uniwersytet Warszawski oraz Cambridge. Członek Stowarzyszenia Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców (SIDiR), reprezentującego  FIDIC w Polsce.

Andrzej jest ekspertem w zakresie procesu inwestycyjnego, w tym w administrowaniu kontraktami budowlanymi opartymi o warunki FIDIC. Jego prawie dziesięcioletnie doświadczenie obejmuje doradztwo w zakresie realizacji inwestycji infrastrukturalnych (drogownictwo, kolejnictwo, elektrociepłownie), zamówień publicznych, aspektów inwestycyjnych prawa autorskiego czy w zakresie negocjowania i realizacji umów regulujących proces przebudowy biurowców w Warszawie.

Jego wiedza obejmuje również problematykę niezbędną do sprawnego zarządzania dużą inwestycją infrastrukturalną, w tym kwestie związane z harmonogramowaniem, analizą opóźnień czy zarządzaniem roszczeniami.

Swoje doświadczenie zdobywał zarówno w kancelariach jak i w spółkach - uczestnikach procesu inwestycyjnego (konsultanci, wykonawcy robót). Obecnie współpracuje z wykonawcą robót branży kolejowej.

Andrzej jest również wykładowcą (OIRP w Warszawie), szkoleniowcem (SIDiR), a także ekspertem biorącym udział w tworzeniu wzorców umownych w formule buduj oraz zaprojektuj-buduj (Forum Inwestycyjne w ramach PKP PLK S.A.).

Jest także autorem licznych publikacji w zakresie procesu inwestycyjnego oraz warunków FIDIC, które można przeczytać m.in. w Konsultancie, Inżynierze Budownictwa oraz na stronach internetowych Sądu Arbitrażowego SIDiR.

Sektory:

Infrastruktura
Używamy plików cookies (ciasteczek)Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się na umieszczenie ich w Twoim urządzeniu końcowym.
Nie pokazuj więcej