Strona głównaZespółDorota Przelaskowska

Dorota Przelaskowska

Radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Specjalizuje się w zagadnieniach prawa spółek, prawa gospodarczego, transakcjach fuzji i przejęć, transakcjach private equity oraz zagadnieniach prawa ochrony konkurencji. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje również doradztwo w zakresie prawa bankowego, prawa pracy oraz prawa obrotu nieruchomościami.

Doradzała wielu funduszom private equity i inwestorom branżowym (polskim i zagranicznym) w transakcjach M&A dotyczących spółek działających w różnych sektorach gospodarki (m.in. bankowość i finanse, farmaceutyka, ochrona zdrowia, przemysł wydobywczy, energetyka, telekomunikacja, handel detaliczny i hurtowy, przemysł lotniczy). Posiada znaczące doświadczenie w zakresie prawa korporacyjnego, w szczególności w odniesieniu do funkcjonowania spółek kapitałowych. Wielokrotnie brała udział w badaniach due diligence przedsiębiorstw uzyskując praktyczne doświadczenie dotyczące funkcjonowania przedsiębiorców.

Doradzała klientom w zakresie krajowych i europejskich reguł kontroli koncentracji oraz z sukcesem reprezentowała klientów w odpowiednich postępowaniach antymonopolowych dotyczących konsolidacji biznesu. Doradzała w zakresie innych aspektów prawa antymonopolowego, w szczególności w zakresie zgodności działalności przedsiębiorców z szeroko pojętym prawem ochrony konkurencji i konsumentów.

Karierę zawodową rozpoczęła w 1998 r. zdobywając następnie doświadczenie zawodowe w międzynarodowych kancelariach prawnych takich jak Hunton & Williams, Dewey & LeBoeuf (od 2009 roku jako local partner) oraz Greenberg Traurig (jako local partner). W tych ostatnich dwóch kancelariach nadzorowała praktykę ochrony konkurencji. Od 2012 r. prowadzi własną praktykę prawną. Jest członkiem Stowarzyszenia Prawa Konkurencji. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła Podyplomowe Studium Prawa Europejskiego (Uniwersytet Warszawski) oraz Podyplomowe Studium Prawa Konkurencji (Instytut Nauk Prawnych PAN).

 

Używamy plików cookies (ciasteczek)Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się na umieszczenie ich w Twoim urządzeniu końcowym.
Nie pokazuj więcej