Strona głównaZespółdr Christian Schnell

dr Christian Schnell

  • Telefon: 22 209 55 10

  • Języki: niemiecki (ojczysty), angielski i polski

  • e-mail: cschnell@solivan.pl

Christian Schnell jest radcą prawnym wpisanym na listę Okregowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie i Rechtsanwalt (adwokat niemiecki) wpisanym w Landgericht Düsseldorf. Uprawniony do zawodu od 1998 roku. Christian Schnell kształcił się na kierunkach prawniczych w Bonn i Kolonii oraz uzyskał tytuł doktora w dziedzinie nauk ekonomicznych.

Zasadnicza część jego praktyki związana jest z sektorami energetycznym i infrastrukturalnym. Christian Schnell świadczy usługi doradztwa prawnego na wszystkich etapach prowadzenia inwestycji w sektorach energetycznym i infrastrukturalnym, począwszy od budowy poprzez finansowanie, aż po przejęcie i zbycie takiej inwestycji. Wśród jego Klientów znajdują się międzynarodowe spółki użyteczności publicznej, deweloperzy, fundusze inwestycyjne instytucjonalne i rodzinne, oraz międzynarodowe korporacje. 

Christian Schnell doradza od 15 lat przy projektach energetycznych związanych zarówno z konwencjonalnymi, jak i odnawialnymi źródłami energii. Świadczy usługi doradcze dla funduszy inwestycyjnych, w tym funduszy cleantech, infrastrukturalnych i technologicznych oraz doradza im w prowadzeniu działalności inwestycyjnej.

Jako jeden z głównych specjalistów z zakresu energii odnawialnej, występuje w roli prelegenta na licznych konferencjach. Jest autorem kilkudziesięciu artykułów na tematy prawne obejmujące rozwój prawodawstwa w zakresie energii odnawialnej. 

Jest wykładowcą Szkoły Głównej Handlowej.

Christian Schnell jest wiceprezesem Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Sektora Energii oraz przewodniczącym „econet Poland” działającej przy Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej.

 

PUBLIKACJE:

Schnell C., Wind farm investment act passed infrastructure commission, 2016.

Schnell C., Polish Sejm Infrastructure Commission first hearing on wind farm investment act, 2016.

Schnell C., Windfarms: Opinion of National Institute of Public Health, 2016.

Schnell C., Wind Turbine Investment Act forwarded to Parliamentarian Committee for Infrastructure, 2016.

Schnell C., RES Act amendment - governmental approach not yet coherent  Lepsza energetyka to lepsza gospodarka, 2016.

Schnell C., System aukcji OZE można poprawić, nie likwidować, Wysokie Napięcie, ostatnia aktualizacja: 15.02.2016.

Schnell C., Lepsza energetyka to lepsza gospodarka , Wysokie Napięcie, ostatnia aktualizacja: 18.02.2016.

 

Używamy plików cookies (ciasteczek)Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się na umieszczenie ich w Twoim urządzeniu końcowym.
Nie pokazuj więcej