Strona głównaAktualnościChińska firma wybuduje w Polsce 55 farm fotowoltaicznych

Chińska firma wybuduje w Polsce 55 farm fotowoltaicznych  14.12.2017

Kancelarie Solivan i WFW doradzały przy finansowaniu portfela projektów fotowoltaicznych 55 MW w Polsce, to pierwszy tak duży projekt finansowania w ramach nowego systemu wsparcia aukcyjnego w Europie Środkowo-Wschodniej.

Międzynarodowa kancelaria prawna Watson Farley & Williams ("WFW") we współpracy z Kancelarią Solivan Pontes doradzały szwajcarskiemu funduszowi Sequoia Investment Management przy finansowaniu portfela farm fotowoltaicznych 55 MW zlokalizowanego w Polsce. Finansowanie obejmuje budowę i uruchomienie 55 farm fotowoltaicznych, które będą korzystać z 15-letnego nowego systemu wsparcia przy pomocy kontraktów różnicowych (CfD), udzielonych podczas przetargów na koniec 2016 r. i w połowie 2017 r. Projekt zostanie zrealizowany w trzech fazach, z których pierwszy 15 MW ma zostać uruchomiony w lutym 2018 r. Budowa całego portfela ma zakończyć się pod koniec sierpnia 2018 r. Transakcja jest pierwszym tak dużym finansowaniem typu „project finance” w ramach nowo wdrożonych systemów wsparcia aukcyjnego w Europie Środkowo-Wschodniej.

Portfel farm fotowoltaicznych jest własnością inwestora ReneSola, notowanego na NYSE inwestora farm fotowoltaicznych i wiodącego producenta paneli fotowoltaicznych z siedzibą w Chinach.

Zespół WFW doradzający Sequoia był prowadzony przez Londyńskiego partnera Daisy East, zespół Solivan Pontes doradzający w polskich aspektach prawnych kierował dr Christian Schnell, partner i szef działu doradztwa transakcyjnego w sektorze energetycznym z zespołem: Piotr Dziwniel, Olga Wasilewska oraz partner w sektorze bankowości i finansowania, Justyna Chabocka.

 

http://forsal.pl/gospodarka/aktualnosci/artykuly/1091851,chinska-firma-wybuduje-w-polsce-55-farm-fotowoltaicznych.html

 

Używamy plików cookies (ciasteczek)Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się na umieszczenie ich w Twoim urządzeniu końcowym.
Nie pokazuj więcej